Depozito Bilgilendirme Çalıştayı

19-12-2021

02-03 Aralık 2021 tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle Ajansımız ‘’Depozito Bilgilendirme Çalıştayı’’ nı gerçekleştirdi.

Ülkemiz genelinde 01.01.2022 tarihinde hayata geçirilecek olan ‘’Depozito Yönetim Sistemi’’  ile alakalı Ajansımız TOBB işbirliği ile 02-03 Aralık tarihlerinde ‘’Depozito Bilgilendirme Çalıştayı’ nı gerçekleştirerek sektör paydaşları ile bir araya geldi.

Açılış konuşmalarını TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Zeki KIVANÇ ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Eyyüp KARAHAN’ın gerçekleştirmiş olduğu çalıştayda depozito sisteminin önemine dair bilgiler verildi.

Ajans Başkanımız  Sayın Hasan BEBEK  Depozito Yönetim Sistemi ve Ajansımız ile ilgili hedeflerimiz ,vizyonumuz ve misyonumuzu anlatan bir konuşma yaptı. Daha sonra sistemin teknik kısımlarını belirtmek üzere ajansımızdan alanında uzman yetkililer sunumlarını gerçekleştirdi.

Çalıştayın diğer oturumlarında sektörde yer alan üreticiler, perakendeciler,  aracılar  ve kamu çalışanları olmak üzere birçok alandan paydaşlara teknik sunumlar yapılarak 01.01.2022 tarihinde hayata geçecek bu sistem hakkında geniş çapta bilgiler verildi.